Prečo vznikol tento blog?

Vždy som blogovala. Môj prvý blog pod názvom Luckin blog bol zameraný na kreatívne aktivity pre mamičky a deti. Hádate správne, vznikol počas mojej materskej dovolenky. Písal sa rok 2004 a blogovanie bolo vtedy horúcou novinkou.

Môj ďalší blog nahradil ten prvý. Volal sa Isabelle.sk a bol ladený kozmeticky a lajfstajlovo. Založila som ho v roku 2010 a v rámci neho absolvovala niekoľko skvelých spoluprác s kozmetickými firmami a eshopmi. Tá najzaujímavejšia bola so spoločnosťou Bioderma (NAOS Slovakia s.r.o.) ktorá ma v roku 2016 vzala až do kolísky ich produktov, do Francúzska.

Rok nato sa moje blogovanie na čas skončilo. Prebrala som do správy web pre ženy Alinka.sk a nestíhala som sa už svojmu blogu venovať. Čisto kozmetické zamerania ma už nenapĺňalo a cítila som, že moje sledovateľky iný obsah nezaujíma. Tie najvernejšie, išli, samozrejme všade so mnou 🙂

Web Alinka sme v roku 2019 predali. V tom čase som už pôsobila ako redaktorka v mesačníku FIT Štýl, kde pôsobím dodnes. Blogovanie mi však po čase začalo chýbať, a tak som tu pre vás opäť. Rada by som vám v tomto virtuálnom priestore prinášala recepty na chutné jedlá. Recepty, ktoré sama tvorím, sú určené aj pre zaneprázdnené matky malých detí, manažérky, podnikateľky (prípadne všetko v jednom), ktoré majú pocit, že každodenná príprava jedla je zbytočne zdĺhavá a zbytočná. Muži sú u mňa, samozrejme, rovnako vítaní.

S osvojením niekoľkých základných návykov a so zoznamom surovín, ktoré je dobré mať vždy doma v zásobe, zvládnete všetky uvedené jedlá pripraviť do polhodinky. Mimochodom, vedeli ste o tom, že tajomstvo prípravy zdravého a nutrične bohatého jedla sa ukrýva najmä v dvoch veciach?

  1. V dobrom plánovaní.
  2. V kvalitných a najmä skutočných surovinách.

Plánovanie je pri varení absolútne kľúčové. Ja som zástancom týždenných jedálničkov. Tak budete presne vedieť, čo máte nakúpiť a nebudete zbytočne plytvať potravinami. Neprídete tiež o drahocenný čas stratený pri každodennom vymýšľaní a nakupovaní drobností, ktoré vám do impulzívne vybraného receptu doma chýbajú.

Kvalitné, no najmä skutočné suroviny, sú absolútnym základom plnohodnotnej a vyváženej stravy. Zabudnite na priemyselne spracované potraviny, až na pár výnimiek (cestoviny, raz za čas konzervované strukoviny či zelenina, syry a podobné základné potraviny). Úplne vylúčte zo svojho jedálnička polotovary a zástavky vo fast foode. (Teraz mám na mysli dennú bázu, nie hranolky raz do roka.)

Ja tu budem po celý čas pre vás, prinášať vám recepty na naozaj plnohodnotné, zdravé a výživné jedlá. Pretože to, čo jeme je našim palivom a jedným z pilierov toho, ako sa cítime a dokážeme si svoj život užiť.

Vitajte!

Vaša Lucia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *