Banánový chlebík

Banánový chlebík pečiem už vari 10 rokov. Môj pôvodný recept prešiel mnohými úpravami a dnes je z neho úplne nový recept, prispôsobený mojim predstavám o zdravom jedle. Práve takto pripravený chutí mojej rodine najviac. Ja ho preferujem úplne bez cukru, zatiaľ čo moja rodina mi túto variantu zvykne ofrfľať a tak ho robím na striedačku: raz cukor pridám, samozrejme ubraný na minimum, a použijem aj ich obľúbenú bielu čokoládu. Inokedy zasa cukor aj čokoládu vynechám a do cesta pridám len pekanové orechy. Bielu čokoládu môžete nahradiť aj horkou.

Ingrediencie:

3 zrelé banány + 1 navrch
150 g mäkkého masla
50 g hnedého cukru (môžete vynechať)
1 ČL trstinovej melasy
2 celé vajcia
1 ČL škorice
250 g celozrnnej múky (najčastejšie používam celozrnnú špaldovú)
1 ČL prášku do pečiva
1 tabuľka bielej čokolády (ja ju pre seba vynechávam)
1/2 hrnčeka pekanových orechov

Postup:

Rúru predhrejeme na 180 °C, teplovzdušnú na 160°C. V miske popučíme 3 banány. Pridáme vajcia, cukor, maslo, melasu, škoricu a premiešame. Na záver pridáme múku s práškom do pečiva, nasekané pekany a nasekanú čokoládu.Formu na banánový chlebík vymastíme maslom a vysypame múkou. Prelejeme do nej cesto. Navrch nakrájame ešte 1 banán na plátky a dáme piecť cca na 45 minút. Po upečení necháme chlebík dôkladne vychladiť na mriežke.Podávame s lyžicou gréckeho jogurtu alebo skyra a čerstvím ovocím. 

P.S. Nepoužívam kokosový olej, pretože aj tak nejde o vegan verziu kvôli vajciam. Kokosový olej nie je o nič zdravší ako maslo. Pravda je taká, že kokosový olej vôbec nie je zdravý. Vedeli ste o tom? 

Buďte FIT a trošku si zamlsajte .-)

Vaša Lucia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *